Zapraszam na “Tequilę”

Styl

Na „Tequili” pływamy „pośpiechem się brzydząc”, najchętniej noce spędzając na postojach. Oznacza to, że średnie przebiegi dobowe na przestrzeni powiedzmy tygodnia są rzędu 30 Mm i w tym czasie „zaliczyć” można do 40 godzin stażowych.  Nie staż jest jednak naszym celem, a przyjemność żeglowania i zwiedzania.

Dla gości miejsce jest w dwuosobowym forpiku. Gotowaniem i myciem dzielimy się po równo, w razie dłuższych przebiegów w morzu pilnujemy bezpieczeństwa na zmianę, na wachtach po 4 do 5 godzin. Nie wymagam żadnych patentów, należy posiadać jedynie dowód osobisty kraju należącego do Strefy Schengen oraz osobiste ubezpieczenie zdrowotne (np. EKUZ). Jacht jest ubezpieczony, w tym NW załogi.

Wewnątrz nie palimy! W morzu nie pijemy.

Zasady finansowe

Koszty wyżywienia, postoju w portach i paliwa ponosimy po równo każdy obecny. Ponadto po równo pokrywamy koszty utrzymania jachtu. Oznacza to, że koszt od osoby wynosi 170,-zł dziennie przy jednym gościu albo 132,- zł dziennie przy dwójce gości. Przy trójce gości to byłoby 112,- zł dziennie ale wtedy jest po prostu ciasno i niewygodnie. (W rejsie wyłącznie po portach polskich te liczby wyniosą odpowiednio 158,-, 124,- albo 106,- zł dziennie). Kalkulacja nie zawiera żadnej “nadkładki” dla armatorów, to się podobno nazywa rejsy niekomercyjne.

Długość i czas trwania etapów jest do uzgodnienia, zmiany staramy się tak robić, by uzyskiwać łatwy dojazd do kraju. Koszty dojazdu każdy ponosi sam.

Sezon 2018

Obecnie kończy się renowacja: jest wyremontowana dławica wału,  będzie nowa cała instalacja elektryczna oraz wybudowa wnętrza, liczę na uruchomienie jachtu po 15 maja.

Jacht popłynie na zachód, do Niemiec, Danii i Południowej Szwecji. Planowany termin wypłynięcia z Kuźnicy lub Pucka to około 1 lipca. Do około 24 lipca ma przemieszczać się ku Zalewowi Szczecińskiemu (Bornholm niewykluczony) oraz po polskiej część Zalewu.

W okresie 24 lipca do ok. 2 sierpnia będę nieobecny na jachcie.

Powrót jachtu na Zatokę przewidziany jest we wrześniu.

Wszystkie dalsze szczegóły są jeszcze do ustalenia. Także pod wpływem zainteresowanych.

 

Kontakt

Zainteresowani dalszym precyzowaniem szczegółów mogą kontaktować się przez formularz, otrzymam to na maila. Proszę o informacje o preferowanych terminach, trasach, ilości osób, wieku, ew. doświadczeniu żeglarskim. PODAWAJCIE KONTAKT TEL. ALBO MAILOWY!