Zapraszam na “Tequilę”

Styl

Na „Tequili” pływamy „pośpiechem się brzydząc”, najchętniej noce spędzając na postojach. Oznacza to, że średnie przebiegi dobowe na przestrzeni powiedzmy tygodnia są rzędu 30 Mm i w tym czasie „zaliczyć” można do 40 godzin stażowych.  Nie staż jest jednak naszym celem, a przyjemność żeglowania i zwiedzania.

Dla gości miejsce jest w dwuosobowym forpiku. Gotowaniem i myciem dzielimy się po równo, w razie dłuższych przebiegów w morzu pilnujemy bezpieczeństwa na zmianę, na wachtach po 4 do 5 godzin. Nie wymagam żadnych patentów, należy posiadać jedynie dowód osobisty kraju należącego do Strefy Schengen oraz osobiste ubezpieczenie zdrowotne (np. EKUZ). Jacht jest ubezpieczony, w tym NW załogi.

Wewnątrz nie palimy! W morzu nie pijemy.

Zasady finansowe

Koszty wyżywienia, postoju w portach i paliwa ponosimy po równo każdy obecny. Ponadto po równo pokrywamy koszty utrzymania jachtu. Oznacza to, że koszt od osoby wynosi 170,-zł dziennie przy jednym gościu albo 132,- zł dziennie przy dwójce gości. Przy trójce gości to byłoby 112,- zł dziennie ale wtedy jest po prostu ciasno i niewygodnie. (W rejsie wyłącznie po portach polskich te liczby wyniosą odpowiednio 158,-, 124,- albo 106,- zł dziennie). Kalkulacja nie zawiera żadnej “nadkładki” dla armatorów, to się podobno nazywa rejsy niekomercyjne.

Długość i czas trwania etapów jest do uzgodnienia, zmiany staramy się tak robić, by uzyskiwać łatwy dojazd do kraju. Koszty dojazdu każdy ponosi sam.

Sezon 2018

Obecnie kończy się renowacja: jest wyremontowana dławica wału,  będzie nowa cała instalacja elektryczna oraz wybudowa wnętrza, liczę na uruchomienie jachtu po 15 maja.

Jacht popłynie na zachód, do Niemiec, Danii i Południowej Szwecji. Planowany termin wypłynięcia z Kuźnicy lub Pucka to około 1 lipca. Do około 24 lipca ma przemieszczać się ku Zalewowi Szczecińskiemu (Bornholm niewykluczony) oraz po polskiej część Zalewu.

W okresie 24 lipca do ok. 2 sierpnia będę nieobecny na jachcie.

Powrót jachtu na Zatokę przewidziany jest we wrześniu.

Wszystkie dalsze szczegóły są jeszcze do ustalenia. Także pod wpływem zainteresowanych.

Aktualizacja: TEQUILA  jest już na Zatoce. W następnych tygodniach zapraszam na wypady zatokowe.

 

Kontakt

Zainteresowani dalszym precyzowaniem szczegółów mogą kontaktować się przez formularz, otrzymam to na maila. Proszę o informacje o preferowanych terminach, trasach, ilości osób, wieku, ew. doświadczeniu żeglarskim. PODAWAJCIE KONTAKT TEL. ALBO MAILOWY!