REJS 2021 – 2

Włóczę się po Zatoce. Znów nie mogę nie pochwalić marin, Cesarskiej w Gdańsku i Yacht Park w Gdyni.  Miło, komfortowo i przyjaźnie. Yacht Park dotyczy jedna nowość: pojawił się sklep spożywczy w apartamentowcu obok.

Także w Helu tradycyjnie jest sympatycznie, a do tego nareszcie dobra wiadomość:

W HELU ZMIANA NA LEPSZE

Po pokonaniu wielu trudności (covidowych i finansowych) doczekaliśmy się porządnych łazienek w marinie helskiej. Urządzono je w miejsce niewydarzonej gastronomii na parterze “jaja”. Testowałem pierwszego dnia.
Są estetyczne, wygodne, w miarę nowoczesne (oświetlenie uruchamiane czujnikiem ruchu).
Po zakończeniu wszystkich prac i zamknięciu dostępu na piętro, drzwi będzie na kod, który otrzymamy podczas opłacania postoju.
Przy wejściu stoi automat wydający żetony na prysznic (aż 10 zł ale przy inflacji już trwającej i spodziewanej, nie ma wyjścia). Automat przyjmuje monety, banknoty 10 i 20 zł. Uwaga: nie wydaje reszty. Można też płacić kartą wsuwaną lub na dotyk.

Instrukcje są przejrzyste, przydałaby się jeszcze wersja angielska, a może i niemiecka.Prysznice są łatwe w obsłudze: wybór kabiny, żeton, zatwierdzenie. Czas lania wody 5 minut, można przerywać przyciskiem Start-Stop ale łącznie w ciągu 10 minut. Ostatnia minuta jest sygnalizowana.


Jest sporo haczyków, wnęka na odzież z półeczkami. Łyżeczka dziegdziu: zgodnie z Ogólną i szczególną teorią pryszniców Remiszewskiego coś musi być źle. W tym przypadku nie da się uniknąć zachlapania odzieży powieszonej we wnece, strumień wody rozbijany o kąpiącego się zamoczy niemal wszystko. Może rozwiazaniem byłaby folia (nie siegająca podłogi, żeby nie gniła) oddzielająca przedsionek od strumienia wody? Albo dodatkowy haczyk na zewnatrz drzwi, kurtka w zimny dzień mogłaby tam pozostać, pozwalając resztę ukryć we wnęce.
Starszemu panu przydałby się jakiś taboret do wkładania spodni.
Jak rzadko w Polsce prysznice wyposażono w gumę do ściągania wody z podłogi. To daje szansę na zrobienie przez nas porządku po sobie. Szkoda, że guma haczy o nierówności fugowania płytek.
Reasumując: wygoda postoju w Helu znakomicie się poprawiła. Pani Prezes i Kierownikowi portu serdecznie dziękuję i gratuluję.

EDIT: zamek z kodem już działa. Pojawią się instrukcje po angielsku i niemiecku.