Długo oczekiwane uznanie ale sprawiedliwości stało się zadość

W sobotę 2 marca w Gdańsku Jerzy “Don Jorge” Kuliński został udekorowany Krzyżem Ligi Morskiej i Rzecznej “Pro Mari Nostro”. Kapituła doceniła wieloletnią konsekwentną pracę Kapitana. Najbardziej znane są jego “locyjki” oraz “Praktyka bałtycka na małym jachcie”. Lista publikacji jest tutaj.

Wydawanie książek, publikowanie uzupełnień i artykułów w ŻAGLACH wymagało niezliczonych wypraw, najpierw jachtami, potem kamperem, miesięcy spędzonych na zbieraniu informacji.

Na tym jednak jego zasługi się nie kończą. Jest pomysłodawcą, twórcą, motorem napędowym, i Honorowym Prezesem Stowarzyszenia Armatorów Jachtowych..

Prowadzi Subiektywny Serwis Informacyjny www.kulinski.navsim.pl  najstarszy żeglarski polski portal internetowy, niezastąpione źródło informacji, wiedzy i przede wszystkim inspiracji dla rzesz żeglarzy.

Działalność laureata to inspiracja, integracja i mobilizacja przez dziesięciolecia żeglarskich liberalizatorów, nieustanne dobijanie się u prawodawców, administracji w sprawach fundamentalnych dla wolności i normalności żeglowania.

Moment dekoracji (foto B. Sienkiewicz)

Oto moje gratulacje dla Laureata zamieszczone w SSI:

Do dalekiej Warszawy dotarła wspaniała wieść. Długo musiałeś Ty i Twój SSI czekać aż młyny słusznej sprawy przemielą ale JEST!
Ten krzyż to symboliczny wyraz tego, co o Twojej pracy myślą rzesze wdzięcznych żeglarzy. 
Pozwól, że przyłączę się do zbiorowej radości  i gratulacji w potrójnej roli:
Jako Czytelnik, dla którego i SSI i “locyjki” były inspiracją.
Jako współpracownik, który otrzymuje u Ciebie wiarygodne i opiniotwórcze medium wyrażania własnych opinii i emocji.
I wreszcie jako kolejny w szeregu Prezes SAJ, którego to Stowarzyszenia bez Ciebie i SSI by nie było.

Żyj wiecznie!